Częstochowska Miss Polonia z wizytą u prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka

Częstochowianka Natalia Gryglewska, która przed tygodniem zdobyła tytuł Miss Polonia, była w poniedziałek gościem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.  

22-letnia Natalia zdobyła tytuł podczas finału Miss Polonia w Teatrze Wielkim w Łodzi, gdzie wystąpiła wśród 20 finalistek tego najstarszego, mającego już 90-letnią tradycję konkursu. Obok niej Częstochowę reprezentowała w nim także 20-letnia Wiktoria Solecka.

– Jestem dumny, że to częstochowianka zdobyła tytuł Miss Polonia. Gratuluję Natalii i trzymam kciuki za jej dalszą karierę –  mówił prezydent miasta gratulując Natalii sukcesu i pytając ją o plany na najbliższą przyszłość.

Tegoroczna Miss Polonia ma już od tygodnia i będzie mieć oczywiście przez dłuższy czas obowiązki związane ze zdobytym tytułem, w tym np. reprezentowanie Polski w przyszłorocznym konkursie Miss Świata, ale zamierza godzić te obowiązki ze studiami. W ubiegłym roku absolwentka częstochowskiego „Norwida” ukończyła studia licencjackie na dietetyce klinicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie kontynuuje naukę na tym kierunku w ramach studiów magisterskich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Chce zawodowo iść w tym kierunku. Ma już pomysł na warsztaty dietetyczne dla kobiet, które zamierza prowadzić m.in. w Częstochowie.

Przedstawicielki Biura Miss Polonia towarzyszące w czasie spotkania częstochowiance (z dyrektorką Biura Jagodą Piątek-Włodarczyk), podkreślały, że dobra edukacja, wiedza i osobowość kandydatek są, oprócz urody i osobistego uroku, niezbędne do osiągniecia sukcesu w konkursie, a także późniejszego reprezentowania kraju, regionu i miasta w konkursie Miss Świata oraz w okresie sprawowania wszystkich obowiązków Miss Polonia.
Już w okresie poprzedzającym finał konkursu wszystkie kandydatki realizowały np. w ramach społecznej akcji „Korona z głowy” różnego rodzaju działania wspomagające i wspierające związane z pandemią adresowane do dzieci, samotnych matek czy osób starszych.